Dlaczego się umotywować do potyczki z otyłością?

Zbędne kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Dopada nas smutek, otępienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych.

Unikamy spotkań ze znajomymi. Dopada nas obawa przed tym jak osądzą nas znajomi. Musimy więc odchudzić się. Nadrzędnym działaniem prowadzącym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład upatrzona sukienka, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, pochwała przyjaciół czy adoracja w oczach nieznanych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z nadwagą?

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Marzenie Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co daje Ci tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia triumfu nigdy nie jest usłana różami.

3. Wizualizuj sobie Twoje życie jak osiągniesz cel. To pomoże Tobie przeżyć w postanowieniu.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, wodę toaletową .

5. Znajdź kolegę, z którym możesz rywalizować. Waszym celem będzie, kto pierwszy pozbędzie się kilka kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny.