Dlaczego warto urządzić przyjęcie dla dzieciaka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, by był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest fanem jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na imprezie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają bardzo efektownie). Warto zapewnić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.