Jakie zwierzę domowe wybrać dla malucha?

Niemal każde z maluchów w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego. Rodzice czasami decydują się, aby spełnić tę prośbę, wiedząc, że dziecko w towarzystwie przyjaciela rozwija się lepiej. Jeśli rozważasz pojawienie się w domu nowego lokatora, dobrze przemyśl, jaki zwierzak będzie najodpowiedniejszy.

Najbardziej pożądanym zwierzakiem domowym jest bez wątpienia pies. Dzieciaki uwielbiają psy, ponieważ są bardzo skore do zabawy i można je uczyć sztuczek. Nie można jednak nie zauważyć, że oczekują również sporo poświęcenia ze strony właściciela. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa należy także dokładnie rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niewielkiego mieszkania korzystniej jest wybrać niezbyt dużego pieska.

Doskonałą alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Również można się z nim bawić i zrobić z niego domowego pupilka. Koty jednakże bywają nieco mniej chętne tresury. Może się okazać, że zamiast bawić się z dzieckiem będą wolały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego mieszkańca, chętnie wpadają na pomysł hodowania rybek. Niestety, takie zwierzątka nie są za bardzo interesujące dla kilkulatków. Stanowią raczej ozdobę mieszkania niż rodzinnego przyjaciela.

Jeśli nie masz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl też o futrzakach mieszkających w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przysporzyć członkom rodziny sporo radości. Są także łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Maluch chętnie się nimi zaopiekuje.