Niedrogie latanie poza sezonem letnim

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć praktycznie każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców. Od kiedy niedrogie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować na terenie Europy oraz dalej. Pewnie, że żeby odszukać najlepsze oferty musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie pogody. Lecz wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą o wiele droższe, gdyż najwięcej turystów wówczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak drastycznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, gdy można się tam udać już za sto złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Również osoby chcące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, należy wybrać się w lutym, wtedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub we wrześniu. Dużo osób z naszego kraju, które pragną odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten czas, gdyż jest to okres spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów.

neues jahr wünsche 2022

Jeżeli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem musi cię zaciekawić. Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacząco zawyża cenę lotów. Zatem warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.