Wesele kosztuje niemało

Całościowe przygotowywanie uroczystości ślubnej to niemało pracy. Powinno się ją zacząć nawet na rok przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z całością przygotowań, jest niezwykle spore. Żeby jednak doskonale przygotować wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym, musimy liczyć się z kosztami. Co najczęściej kosztuje najwięcej?

Zarezerwowanie sali.

To bez wątpienia największy koszt. Musimy się z tym liczyć i wybierać drogą salę, albo zdecydować się na tańszą, nie w każdym przypadku najlepszą.

Jedzenie na wesele.

Koszty menu weselnego z reguły są zależne od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, trzeba jednak dopytać, czy oczekiwana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Czasami za wybrane dania z menu weselnego, ciasto, czy dobre alkohole, trzeba dopłacić dodatkowo.

Fotograf.

Fotograf ślubny i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło niezwykle małe wydatki. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf ślubny.

to wydatki, które sięgają ponad tysiąc sto złotych, często osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego najczęściej jest trochę mniejszy, jednak często również jest to kwota rzędu tysiąca złotych.

Udekorowanie sali na wesele i samochodu dla pary młodej.

To oczywiście pozornie malutkie sumy do wydania. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy musimy zapłacić naprawdę sporo. Planując udekorowanie sali weselnej i samochodu, upewnijmy się w firmach, które je dla nas wykonają, jak duże będą koszty dekoracji.

Wesele to duże wydatki.

Wesele to niemałe koszty jakie potrafią negatywnie zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach udaje się odrobinę zaoszczędzić, jeżeli jednak chcemy, by ślub i wesele zorganizować idealnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.